Kerkhof H. Maria Presentatie Asten

Extreme weersomstandigheden
Zoals bijna iedereen de afgelopen tijd schade heeft ondervonden van de extreme weersomstandigheden is ook ons parochiekerkhof niet gespaard gebleven. Zoals u gemerkt heeft zijn er veel grondverzakkingen geweest. Ook zijn sommige grafmonumenten wat verzakt door de extreme wateroverlast. De parochie doet er alles aan om de grote gaten die ontstaan zijn op te vullen met zand.
Echter de, eventuele, schade aan de monumenten zelf is de verantwoordelijkheid van de nabestaanden. Wij kunnen en mogen als parochie hier geen werkzaamheden aan verrichten. U zult hiervoor zelf iemand moeten vinden, bijvoorbeeld de leverancier van het monument, om een en ander in orde te maken. De parochie zorgt dat er voldoende zand op voorraad zal zijn wat u hierbij kunt gebruiken.
Kerkhofvrijwilligers
Om het kerkhof er prima uit te laten zien maken we dankbaar gebruik van onze kerkhofvrijwilligers die bijna elke maandagmiddag op het kerkhof aan het werk zijn. Het zou fijn zijn als meer mensen zich beschikbaar willen stellen om ook kerkhofvrijwilliger te worden. De mensen die met plezier in deze werkgroep hun werk doen zijn op een leeftijd dat ze graag hebben dat er weer versterking bijkomt zodat de werkzaamheden door kunnen gaan. Het is een gezellige ploeg mensen en voor koffie wordt gezorgd. Bent u degene die denkt dat is wel wat voor mij of kent u iemand die hiervoor beschikbaar is aarzel niet en laat dit even aan ons weten.
Opsporing verzocht
Elk jaar worden contactpersonen van graven op ons kerkhof, waarvan de termijn grafrechten is afgelopen, aangeschreven door de parochie. Ze kunnen dan, na overleg met familieleden, beslissen of er weer een nieuwe termijn van bijvoorbeeld 10 jaar van toepassing is. De graven waarvan de termijn niet meer verlengd wordt zullen worden geruimd. Elk jaar levert het voor ons veel problemen op om de contactpersonen die aangeschreven moeten worden op te sporen. Vooral omdat ze verhuisd zijn en wij daar geen nieuwe gegevens van hebben mogen ontvangen. Dit vergt erg veel speurwerk en soms lukt het dan toch nog op een of andere manier. Er blijven echter toch elke keer weer onduidelijkheden over bestaan en aangezien we erg zorgvuldig te werk willen gaan, willen we graag uw hulp vragen. Misschien kent u een van de contactpersonen waarnaar wij op zoek zijn. We zijn op zoek naar nabestaanden/contactpersonen van de volgende graven op ons parochiekerkhof:
- Grafnr. 002.1305 Kindergraf Remi v.d. Dries. Eikelaar, laatst bekend)
- Grafnr. 003.0002 Gedenktegel Johannes Teiwsen. (Rozenstraat l.b.)
- Grafnr. 011.0925 Graf Johannes Strijbosch. (Kerkstraat, l.b.)
- Grafnr. 037.1080 Graf Catharina Snijders/Johannes Martens. (onbekend)
- Grafnr. 070.0885 Graf Helena Canters/Harry Verhees. (Langstraat l.b.)
Wanneer u informatie heeft, kunt u dit kenbaar maken op het Pastoraal Centrum, Kerkstraat 4 (elke dag tussen 10.00 uur en 12.00 uur) of via telefoonnummer 0493-691315. Het E-mailadres van de parochie is: secretariaat@rkfranciscus.nl
Bedankt alvast voor uw begrip en medewerking!
Tot slot
Om ons parochiekerkhof mooi en netjes te houden willen wij u vragen om struiken en planten bij het graf van uw dierbare overledenen zo klein mogelijk te houden zodat anderen hier geen last van hebben en de looppaden vrij toegankelijk zijn. Ook mensen met bijvoorbeeld een rollator moeten bij het graf van hun dierbaren kunnen komen.
Zoals u elders in dit blad kunt lezen worden de aanvangstijden van de H. Missen per 1 september aangepast. Dit betekent ook dat ons kerkhof op zondagmorgen, vanaf september, om 10.15 uur geopend zal zijn.
Met vriendelijke groet,
Jan Coolen,
namens kerkhofcommissie en Locatieraad H.Maria Presentatiekerk